se tunnekku taivaal lentää perkeleenmoine lintuparvilauma ja yhe sekoBoltsinkaa nauretaa räkätetäää ku linnut joko: jää parvest jälkee,eli ''KATOKATO KUNTO LOPPU '' tai sitten joku erilaine erottuu yksi, eli '' KATOKATO HÄÄHÄÄÄ FOREVER ALONE !!!!!!!!!!!111''
Friikit sanat(toi vika varsinkin, ei voi tajuta)...
Mutta tohon ekaan liittyen, tunsin itseni (taas) täysin seonneeksi, koska tunsin vastustamatonta halua levittää kone pöydän alle..
Eli istun nyt pöydän alla ja täällä ollessani havaitsin siihen syyn. Täällä saan mahdollisuuden istua selkä kiinni patterissa, joka on jopa välillä lämmin ja kone sylissä lämmittää myös kivasti.
Koko muu huone on ihan kylmä, en olekkaan hullu, ainakaan pahasti, ainakaan vielä.
Ihan kumma ajatus...
Mä en asu huomenna enää putaalla :o
Miettikää HUOMENNAA!
Kummaa/surullista/jännää aatella et ku lähen huomenna äitin kanssa Raaheen nii sitte en enää illalla tuukkaan sen kanssa takas tänne...
Arvoisa hääpari ja häävieraat. Auline tuplapulma, aulinet naimarahvas.
Virossa on tapana antaa häissa neuvoja nuorelle parille. Viron majakunnuil o ain helpotettu tuplapulma parittelutouhui.
Sen vuoksi ajattelin sanoa muutaman sanan. Selleperast papatan malliks naima-asetelman.
Tämä nuoripari on odottanut hartaasti avioliiton solmimista. Tema tuplapulma on harjotellu himosilmin naimapuuha huipennust.
Avioliittoon on kuitenkin kuin tuhannen peninkulman matka. Naimapuuha lieneb ko tuhat penismutkast kinttupolku.
Koska se on suuri askel ihmiselle, niin hyvät neuvot helpottavat matkaa. Kui kompuroinnin vaara iso lieb, tukeva ote o naimise onneks.
Muista siis sulhanenÂ… Sest moista naimapoju nema konstitÂ…
Avioliittoa tulee vaalia rakkaudella ja älylla, vaan ei voimalla. Naimapuuhas pitaab touhuta hibelyl ja nubil, ei bodil.
Avioliiton onnellisuus on luettavissa vaimon hymykuoppien määrästä. Naimapuuha hupiluku on raknattavis naimaneitsye kikatusmonttuje summast.
Suunnittelu on toiminnan perusta, mutta rakkaus vie perille. Esipuuhastelu lieb luisto pohjustelu aga armatus vieb hetegapehku.
Ystävyyttä on alituisesti hoidettava ja rakkautta jatkuvasti vaalittava. Elustelu tarvi tabuttelu ilma paussi ja armastus karvarako rapsuttelu alituise.
Ja katsohan morsianÂ… Siis katsu naimaneitsyeÂ…
Rakkaus on kuin ikä, sitä on mahdoton salata. Armastus lieb kui daisarit, mihi liivikuppo ne sullosit.
Koska rakkaallasi on iloinen nauru, saat hänestä hyvän elämäntoverin. Kui su armastus saab ilmoille hela voihke, temast tuleb sulle sitkia hetegapolkija.
Sulhasella on tahtonsa, mutta morsiammella on keinonsa hänelle. Naimapoju rintakarva rapsuttaja hamuab aga naimaneitsyin konstil lokapoksy juksad.
Satakoon heille onnea aina ja ikuisesti. Ja valugo teil vargist muguloit ain ja alituise.