IRC-Galleria

Tiedot

Luokittelu
Tietokoneet ja Internet
Perustettu
Ennen yhteisöajanlaskun alkua
Tilastot
Käyntejä: 15 471 (1.7.2008 alkaen)
Kommentteja: 2
Koko
636 jäsentä
Tyttöjä: 265 (42 %)
Poikia: 371 (58 %)
Sijoitus koon mukaan: 967
Keski-ikä
35,4 vuotta
Otos: 342 jäsentä
Tyttöjen keski-ikä: 34,9 vuotta
Poikien keski-ikä: 35,7 vuotta
Ylläpitäjä
shalafi

Jäsenet (636)

nnneäPetrajjkuutamo-ukkoV4r4shapsus2MaSaAaAa-jakee-JennijeeeLaurenderMisko_eedudecurriculumJ_a_k_e^^neakristiinaunisexnikkiz1

munaktulin bäkkiiLuonut: munakPerjantai 26.02.2010 16:14

en jaksanu olla ilman galleriaaaaa :D

oon riippuvaineeen

PeacerIRC-Galleria for the win ! ★Luonut: PeacerKeskiviikko 10.02.2010 21:19

10.2.2010 16:15 <Bro> "Ihastunut" lisätty siviilisäätyihin lukemattoman monen käyttäjän toiveesta. :)

aww : D ♥

herbiethe endLuonut: herbiePerjantai 05.02.2010 17:45

Voipi olla, et gallerian käyttö loppuu. Naamakirja vie voiton.. tääl kakaroit ja teinei...

Olen puhunut, ugh!

viznutMielipidetappeluistaLuonut: viznutTorstai 04.02.2010 03:08

Minusta olisi jo korkea aika kaupallistaa mielipidetappelut, joita intternetissä käydään. Seuraavassa ehdotelmani siitä, kuinka asia hoituisi täällä galtsussa.

Yhteisöt muutettaisiin "adresseiksi", viitaten sellaisiin aivopieruihin mitä esim. adressit.comista löytyy. "Adressi" tarkoittaa nykyisessä suomalaisessa intternet-kielessä suunnilleen samaa kuin "mielipide jolle kerätään kannattajia", eikä suinkaan sitä, mitä sana tosielämässä tarkoittaa.

Adressiin voisi liittyä joko kannattajaksi tai vastustajaksi. Kannattajat ja vastustajat näytettäisiin eri väreillä (esim. sinisellä ja punaisella). Väri näkyisi tietysti aina myös keskustelukommenteissa. Näin inttämiskilpailut helpottuisivat, kun kaikki yhteen aiheeseen liittyvä inttäminen keskittyisi yhteen paikkaan, eikä kommentteja tarvitsisi vaivautua lukemaan, jotta saisi tietää, kummalla puolella kommentoija on.

Käyttäjät voisivat ostaa galtsupoleteilla itselleen virtuaalipommeja, joita he voisivat liittää keskustelukommentteihinsa, jolloin niihin tulisi lisää tehoa. Adressin sivulla olisi jatkuvasti näkyvissä, kumpi puoli on voitolla (lasketaan mm. kummankin osapuolen jäsenmäärästä ja jäsenten käyttämien pommien määrästä).

Jotta inttäminen ei edistyisi mihinkään, voitaisiin kerralla näkyvien kommenttien määrä rajoittaa esim. viiteen uusimpaan. Eihän kukaan jaksa mitään menneitä kelata tai lukea mitään tylsiä kuvauksia ennen kuin suoltaa oman ylevän ja järkkymättömän mielipiteensä aiheesta.

Saitin etusivulla voisi olla vielä kannustimena näkyvissä ne mielipiteet, joiden puolesta tai joita vastaan on viime aikoina räjäytelty eniten virtuaalipommeja. Näin mielipiteiden välillä olisi jatkuva tärkeyskilpailu. Jos joku pitää esim. tärkeänä sitä, että muumilimppari pitää saada puolentoista litran pulloihin, niin hän voisi pyytää esim. synttärilahjaksi 1000 euron edestä poletteja adressin nostamiseksi etusivulle.
vituttaa tää saatan perse pulju ei anna vittu koskaa ladata kuvia normaalisi jos antaa ollenkaa

IME GALLERIA MUNAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PeacerIRC-Galleria -> Facebook! ★Luonut: PeacerKeskiviikko 27.01.2010 14:47

Jos olette jo huomanneet, niin Profiiliin on ilmestynyt "Kaverit" osa, joka on lähes/on samallainen kuin facebookissa.

Kivan näköinen on kyllä! I like :P

Nyt vielä kun galleriaan tulisi se live päivitys tai kun etusivulla tulee kaiken maailman ilmoitukset! :P <3

KRÄNÄHups!Luonut: KRÄNÄTorstai 21.01.2010 16:37

Jotakin meni pieleen. Yritämme saada virheen korjatuksi mahdollisimman pian. Voit mahdollisesti yrittää uudelleen.


Facebookki ignoreen galleria ftw ^^

vmiina-viides.Luonut: vmiina-Maanantai 04.01.2010 03:38

GALLERIA JA TUHOTON LAGAUS !

naksosMelkein ymmärsin! :DDDLuonut: naksosMaanantai 26.10.2009 23:55

Tuntuuko sinustakin, että maailmasta löytyy ihania ihmisiä, joille ilman sen järkevämpää syytä välillä joutuu miljoona kertaa selittämään ennen kuin hän ymmärtää edes pienen, itsestään selvän asian..? :''D



KYLLÄ NÄIN SE ON!
JA TÄNTAKII EN SAANU KAHVII!

VÄSYTTÄÄ SILMISSÄ.

en enää lue pv merkintöi! tai paitsi joittenki sit koht noit on vitusti liikaa sitku on TOSI tylsää luen ne kaikki.

ku käy nvaa tyylii jokatoine päivä nii:)