IRC-Galleria

Tiedot

Luokittelu
Paikkakunnat ja alueet
Perustettu
14.1.2005
Tilastot
Käyntejä: 5 707 (1.7.2008 alkaen)
Kommentteja: 1
Koko
412 jäsentä
Tyttöjä: 312 (76 %)
Poikia: 100 (24 %)
Keski-ikä
36,5 vuotta
Otos: 259 jäsentä
Tyttöjen keski-ikä: 36,4 vuotta
Poikien keski-ikä: 36,9 vuotta
Ylläpitäjä
mamour

Jäsenet (412)

LLaMisssallamandokakurojjjattaHHHennaaiin``rossettodelusionaliinas_Shagarah__Amandajohanson-p4ukku-{suzii}däriän-olenbanaani-
- Vanhemmat »

ellafailUI PRKL SIISTII VAI SIISTIIILuonut: ellafailKeskiviikko 17.02.2010 22:16

noi ehdotti vaa yhtäkkii tos ruokapöydäs et mitä jos lähtisin sit lukios ranskaan isän äidin kämpälle Uzèsiin, joka on aika eteläs. kysyin et millo ja kuin pitkäks aikaa, nii kuulemma kesäl ja useemmaks viikoks :D ja sit pääsisin menee ja tulee siel miten haluun ja ku oisin siel eka ollu muutaman viikon niiiin sit voisin lähtee joidenki kavereiden kaa kiertää ranskaa pariks viikoks =) et kävis esim nizzas ja pariisis ja aaahh ♥
ja oppisin käyttää sitä kieltä siin samal. se se pointti vissii oliki.

oon oikeesti nii innoissani vaik siihe on viel pitkä aika, mutku noi oli nii tosissaa ja sit AHAHAAA MEITSI PÄÄSEE RANSKAAN _YKSIN !11
JA SIT HETI PERÄÄ KAVEREIDEN KAA ! partyparty siel sit hehe :DDD
oke on siel Uzèsis mun fammu, mutku oikeesti saisin mennä miten haluun ja sit vois tutustuu niihi paikallisiin ko oisin siel kuitenki joku 3 viikkoo.

nii siistii oikeestii =)) mite jaksan venaa joku 2-3 vuot ? no ehk ne menee nopeesti :D:D:D

asdasd`[Ei aihetta]Luonut: asdasd`Tiistai 12.01.2010 22:17

Marr--Ranska ->Luonut: Marr--Lauantai 24.10.2009 04:53

16.11-4.12 Ranskaan.. Marjon, Tanjan ja Antin kans. <3
"What the fuck??!!"

Merci, hieno reissu oli kiitoksia kaikille ja nyt oon vähän kipee ja kuollu niin en mennykkään kouluu.. En oo vähään aikaan nauranu niin paljon kuin siellä :D Ja kyllä näki että oli väsynyttä porukkaa :D :)

PNV...

idzc[Ei aihetta]Luonut: idzcTiistai 28.04.2009 00:07

oliko meillä kivaa oliko ?

ps.pahoittelen vähän kökköö kuvaa (=

DertuelflunssaaaLuonut: DertuelSunnuntai 05.04.2009 12:56

Koeviikko alkaa huomen tai no sillee se alko jo eilen. Eilenki oltii koulus yheksästä yhteen opiskelemassa äidinkieltä. Runojen analysointi ei oo ihan mun juttu.

On ollu täs jo melkein viikon kurkku kipeenä mutta nyt muhun sitte iski vihdoin tää flunssa. Niistän 24/7 ja nukkuminen oli vähä ikävää. Pitäs tänää opiskella historiaa ja fysiikkaa yay.
Oon kyl tosi onnellinen et jakso vaihtuu. Viime jakso oli astetta rankempi ko oli 41 oppituntia viikossa. Sit ko käytii ranskassa, piettii vanhempainiltoja, järjestettiin potkiaiset ja olin pari viikonloppua koulussa säätämässä kaikkea nii et jee. No mut seuraavan jakson pitäs olla aika paljon rennompi niin ehtii ehkä tehdä läksyjä ja esseitä vähän paremmilla arvosanoilla.

No mutta joo en tylsistytä teitä enempää jollain "yhy mul on liikaa koulua"-vammauksella.
Meen keittää teetä ja muumitki varmaa tulee kohta toivottavasti...

hilda-pariisi 21.7 <3Luonut: hilda-Keskiviikko 23.07.2008 00:41

en jaksa uudestaan kirjottaa joten lukekaa tuolta--> heilu&beid=17874942&action=showcomments#blogcomments



että semmosta meillä ranskassa xD

neettaRanska <3Luonut: neettaSunnuntai 06.07.2008 16:07

parasta! <3

mennään takas jooko ?
- Vanhemmat »