IRC-Galleria

Atte-Agentti

Atte-Agentti

KARHUNVATUKAT OVAT HYVIÄ NIIN KAUAN KUNNES WTC-TORNIEN VALLANKUMOUS ON TOTTA

Selaa blogimerkintöjä

Leikaten ja liimatenPerjantai 27.06.2025 19:30

liuottimet mädättävät aivot, tiedetään, eikä enkelisi edes liannut olemattomia siipiään rypemällä kaulaansa myöten liimassa.

kuka leikkasi henkilötietoni? henkilökuvani? vai olenko edes henkilö?
kautta suurien sarvieni, olen eläin! autenttinen nelijalkainen pässinpää.

liima on hei aika kivaa kun voimme aistia normaaliuden ja epänormaaliuden kaltaisten sanahirviöiden sulamisen, kuin jäätelö kesähelteellä ne hupenevat olemattomiin samalla kun liimaudumme pikaliimalla kärpäspaperiin, verkkosilmäni kertovat sen.

liimatessani mielentilani osasia kelailen universumin syntyä. mietin, miten infektiot ja injektiot, niitä yhdistää takuulla muukin kuin foneettinen samankaltaisuus. piikkisian piikkejä et neulanvaihtopisteessä näe, mutta tekstin "cannabis sativa" näkeminen huulirasvan tuoteselosteessa lämmittää mieltä vähintäänkin yhtä paljon kuin variksen laulu.

"vetää vihkoon" on absurdi ilmaisu koska vihkoni on leikelty silpuksi.

Etkö vielä ole jäsen?

Liity ilmaiseksi

Rekisteröityneenä käyttäjänä voisit

Lukea ja kirjoittaa kommentteja, kirjoittaa blogia ja keskustella muiden käyttäjien kanssa lukuisissa yhteisöissä.