IRC-Galleria

Tiedot

Luokittelu
Rakkaus
Perustettu
1.7.2007
Tilastot
Käyntejä: 8 886 (1.7.2008 alkaen)
Koko
511 jäsentä
Tyttöjä: 462 (91 %)
Poikia: 49 (9 %)
Keski-ikä
39,6 vuotta
Otos: 400 jäsentä
Tyttöjen keski-ikä: 39,5 vuotta
Poikien keski-ikä: 40,9 vuotta
Valvojat
|Miiu|, Sirodemoni, jadelles

Jäsenet (511)

PiscesalllisaunailtapullaHulakka^tide^Juksujaanaapujarkkomiggu8704AnKi08MaRi^^Blotrakiiwi^Z_oHo^^RBBJamppah^

MeRiTapakko hehkuttaa Luonut: MeRiTaPerjantai 03.07.2009 22:23

Mea otti tänään 6 ASKELTA peräkkäin <xD> aikasemmin on joku 3 askelta menny ja sitte tumps, lattialle <xD>

Mutta KUUSI!!! <xD> &lt;sydän&gt;

Olikohan neuvola täti oikeessa, se sano, että Mea kävelee jo viikon päästä &lt;vink&gt; katotaan pitääkö paikkansa &lt;virne&gt; &lt;sydän&gt;

DipsomaniacHeiheiheihei!Luonut: DipsomaniacTorstai 02.07.2009 23:19

Tää ottais vastaan Floran keräilykoodeja kaikilta kykeneviltä :)

Eli siis 400g Flora-rasioiden sisäkannessa on koodi, ota ylös ja laita yksärinä mulle, pliis...
Eli tiimarissa löytyy hiekkaleluja puoleen hintaan!

Lapio ja sihti maksaa vaan 0,20 € kappale ja
ämpäriki on vaan 0,50 € &lt;virne&gt;
Mie ainaki ostin heti Mealle kaikki pois &lt;vink&gt;
Ja tommonen lasten kastelukannu oli 1€ &lt;virne&gt;

Tosi halpaa!!! &lt;virne&gt;

MeRiTa[Ei aihetta]Luonut: MeRiTaSunnuntai 21.06.2009 20:26

Oltii äske kattomassa Mean kanssa Jean S:n konserttia <xD> Mea tykkäs <xD>


Ihana keli &lt;sydän&gt;

jadellesTarvetta?Luonut: jadellesPerjantai 19.06.2009 13:56

Mulla ois:

1 kpl Piltin perunaa ja parsakaalia alkaen 4kk
1 kpl Muksun kukkakaalisosetta 4-6kk
3 kpl Semperin maissia ja perunaa alkaen 4kk
1 kpl Semperin perunaa ja lohta alkaen 5kk

Alexille ne ei kelpaa, haluisko joku nää?
Paino 10 kiloa 230 grammaa.
Pituus vähän vajaa 74 cm.

En muista mitä muuta oli kun ei oo neukkukortti mukana töissä.
Tänään onkin sitte viimeinen työpäivä ja tällä näkymällä päästään kotiin viimeistään klo 12! &lt;hymy&gt;
Kiwaa jussia kaikille &lt;pusu&gt;
Kiitos :)

jadellesVloppuLuonut: jadellesMaanantai 15.06.2009 15:08

Häät on juhlittu. Oli aiwan mahtawan UPEA morsian. Kännitkin tuli juotua. Mutta seuraavana päivänä oli minimi krapula koska join vaan kaljaa, siiderii ja lonkeroo &lt;hymy&gt; Alex oli ollu hurjan kiltisti kummitädinsä Jennan kanssa. Ainoo asia mikä vlopussa harmittaa on se että missasin Ikean 1v synttärit!! Oli vaiks hurumykke ollu tarjouksessa 1€ ,11€ ja 111€ hinnoilla tavaraa &lt;puna&gt; Ihan mun tuuria! Nyt ollaankin sitten reippaana töissä uudessa toimistossa. Nyt meitä on täällä lähemmäksi kakssataa^^ Tilaa on kuiteski hyvin.
Tehtii muute Petrin kans päätös ettei oteta vastaan perhepäivähoito paikkaa joka meille myönnettiin. Alex jää Petrin kans syksyllä kotiin. Ja kun Petri menee töihin mä alan tekemään 6h työpäiviä...Jos en saa jo aikasemmin alkaa tekemään. Kellään kokemuksia? Petri ei siis tule saamaan kodinhoidontukea. Tai saishan se mut sitte se summa vähennettäis liiton työttömyyskorvauksesta niin niitä ei kannata nostaa samaan aikaan. Ihan naurettavaa!!!!
Mutta mä taidan nyt mennä soittamaan pankkiin ja sitten jatkamaan töitä.
Onnin pylly alko eilen punottaa ja tänään aamulla kun otin vaipan pois, pylly oliki jo ihan vereslihalla joistain kohtia. Se on tosi kipee se Onnin pylly ja Onni on hurjan kiukkunen. Soitin sitte neuvolaan josta käskettiin soittaa kiireelliseen ajanvaraukseen, josta sain puhelinajan lääkärille, joka sano, että "ei tuo nyt lääkeallergialta kuulosta, mutta kokeillaan antibioottien vaihtamista". Mutta nyt tosissaan toivon, että johtu noista edellisistä antibiooteista, jotta toi pylly nyt paranis, on se vaan niin kipee ja pahan näkönen!!!

Ostettiin Onnille myös Rela-tippoja ja aurinkorasvaa... :D