IRC-Galleria

Selaa blogimerkintöjä

Lääke on aiheuttanut pahoinvointia.Tiistai 25.04.2023 06:29

Olen vähän paremassa kunnossa mutta joudun silti syömään noita antibiootteja lauantaihin asti onneksi tuo lääke alkoi nopeasti vaikuttamaan heti parissa päivässä nyt kun olen syönyt sitä lääkettä niin mulla on ollut semmoinen oksettava olo eikä ruoka oikeen maistu siinä lääkkeessä luki että voi aiheuttaa pahoinvointia en ole onneksi oksentanut. Heräsin tänään vasta vähän ennen kuutta en meinannut illalla saada unta en tiedä miksi mutta nukahdin onneksi aamukahvit join äsken ja nyt olen ihan hereillä aijon myöhemmin nukkua taas päikkärit. Kävin apteekissa niin nyt on taas kaikkia lääkkeitä eli leponexit ja masennuslääkkeet ei ollut onneksi mitään ruuhkaa apteekissa niin sain ne lääkkeet heti menin kävellen apteekkiin niin tuli taas vähän käveltyä en todellakaan aijo vielä tehdä mitään hikilenkkejä ennen kun olen täysin terve ja jaksaa taas tänään on sählypelit mutta en pääse pelaamaan koska on lääkekuuri päällä menen kyllä katsomaan kun muut pelaa niin olen siinä sitten vähän mukana kannustamassa. Eilenä tuli itku koska oli niin väsynyt olo mutta helpotti mun oloa viime viikko on ollut todella rankka niin en yhtään ihmettele että itkin.
Otan nyt aamulääkkeet ja hetken päästä antibootin ennen kun otan sen lääkkeen niin syön aamupalan ettei ihan tyhjään vatsaan ota sitä lääkettä.
Uskon että tästä tulee mukava päivä toivon että ruokakin maistuu taas tänään.

Etkö vielä ole jäsen?

Liity ilmaiseksi

Rekisteröityneenä käyttäjänä voisit

Lukea ja kirjoittaa kommentteja, kirjoittaa blogia ja keskustella muiden käyttäjien kanssa lukuisissa yhteisöissä.